Úvodní stránka » Novinky » Co nám přinese rok 2015 ?

Co nám přinese rok 2015 ?

     Rok dřevěného koně se chýlí ke konci a 19. února 2015 začíná rok dřevěné kozy a k tomu modré. Číňané pak říkají, že to bude rok ve znamení prosperity a klidného plynutí bez velkého úsilí. Má to být rok ideální k uvědomění si toho, že se můžeme životem pohybovat jako koza v sadech se zralým ovocem, užívat si života v hojnosti.                                                                                                                             

     Avšak my žijeme v trochu jiném prostoru než lidé v daleké Číně a navíc každá kultura má jiný začátek roku. Izraelci v září, země jihovýchodní Asie a Srí Lanka v květnu atd. Většina prognóz je pak odlišná. Pro nás z toho plyne zejména to, že jaký si tento rok uděláme, takový také bude.                             

     Tento rok pro vás připravuji semináře orientované na detoxikaci nejen těla fyzického, ale zejména emocí a mysli. Měsíc leden a tedy počátek našeho roku mi nadělil velmi silné prožitky. Příchod synka na svět a odchod milovaného dědečka z tohoto světa. Paradox zrození nového života doprovázeného smrtí jiného. Nevyhnutelnost toho, co čeká každého z nás, přivede člověka k reflexi svého života a hlavně přístupu k událostem, s nimiž se musíme vypořádat. V souladu s velkými učeními Východu a křesťanských mystiků zažívám to, že je-li mysl, je i problém. Je-li ego a pocit „jáství“, máme tu potíže. Vzniká kontrast mezi našimi přáními a skutečností. Každý z nás si musí najít odpověď sám. „Oči, kterými se dívám na Boha, jsou ty samé oči, kterými se On dívá na mně“, řekl mistr Eckhart z 12. století. Šrí Rámana Mahárši ve dvacátém století řekl něco podobného a ve své duchovní praxi použil otázku „Co jsem já?“ a nic jiného. Eckhartovo prohlášení pak dostává konkrétní prožitek. Jsme tvořeni Tím, Co je hluboko v nás a zároveň nás To nekonečně převyšuje.                                                    

     Srdečně vás zvu na kontemplativní semináře, ve kterých budeme odkrývat Sebe samé…