Reiki

Reiki je starobylá metoda léčení a duchovního pokroku. Pro náš věk ji znovuobjevil pan Mikao Usui a spočívá v přikládání rukou na nemocná místa na tělech lidí i zvířat, v energetické ochraně různých předmětů, vizualizacích symbolů, léčení na dálku a meditacích.

Co to vůbec reiki je? Vesmírná energie ducha, která je všudypřítomná a všeprostupující. Osobně jsem toho názoru, že slovy to nelze vyjádřit. V léčení má hojivé účinky pro tělo i mysl, v duchovním vývoji nám pomáhá především svou kreativností a prohloubením intuice.

Sám jsem učitelem reiki a využívám je nejen pro iniciace až do mistrovského stupně, ale i pro „léčení dlaněmi“ – teate. K iniciacím přistupuju tradičním japonským způsobem, to znamená, že aspiranta nejprve „prověřuji“, tj. zda vůbec reiki může využívat, neboť komerční přístup „hlavně, že platíš“, se v dnešní době vymstil mnohým lidem s dobrými úmysly, kteří se zbláznili. Proto se mnou aspiranti nejprve cvičí a poznáváme se. Potom přichází den zasvěcení, což se řídí i lunárními fázemi.

Zasvěcení se provádí ve třech stupních. První nám umožňuje jakousi ochutnávku toho, co to reiki je. Umožňuje předávání reiki pomocí doteku rukou a prohlubuje intuici, vnímání svého těla. Druhý stupeň se uděluje po určitém individuálním období. Prohloubí se Vaše schopnosti vnímání, pracuje se již se symboly a mantrami, reiki lze na této úrovni posílat na dálku.  Třetí, mistrovský stupeň je už posláním ..., to se stáváte bódhisattvou, tj. tím, co se zavazuje pomáhat všem cítícím bytostem.