Úvodní stránka » Su-jok a poradenství

Su – jok a poradenství

Su - jok : zjištění zdravotního stavu dle čínské medicíny a psychotronických schopností, doporučení pro řešení zdravotních potíží.                                                                                                                                     

cena:  první sezení   60 min ...... 400 Kč       (další sezení  60 min ....... 250 Kč)      

Máte – li zdravotní či psychické potíže, které Vás sužují a chcete zkusit jiný než konvenční způsob navracení zdraví, je zde možnost využití metody su – jok. Rovněž, máte – li zájem o kurs reiki nebo cvičení, je vhodné su – jok absolvovat, protože Vy i já pak máme konkrétnější poznatky o příčinách Vašich neduhů.

Su – jok je korejská metoda akupresury a diagnostiky rozpracovaná Dr. Jae Woo Parkem. Přeloženo do češtiny je to „ruka – noha“. Využívá se tedy mikrosystému rukou a nohou, kde máme projekce celého těla. Jinými slovy, na Vaší ruce či noze se zrcadlí celé tělo a samozřejmě také Vaše potíže. Tím, že nalezneme bolestivé body či místa na rukou, můžeme lokalizovat i nemoci a nerovnováhy. Su – jok je díky tomuto velmi rychlou a přesnou diagnostikou, ale i pomocí, protože tlakem na daný bod, korespondující orgán zároveň harmonizujeme. Su – jok je tedy zároveň i pomocí, kterou využijete i domaMetoda pracuje s tzv. „pěti proměnami energie qi“.

V přírodě je vše v pohybu a tedy i tok energie. Staří obyvatelé Dálného východu nazvali jednotlivé proměny podle charakteristických kvalit určitých ročních období jako „dřevo, oheň, země, kov a voda“. Nebudu zde rozepisovat proměny jednu po druhé, ale ve zkratce lze říci, že každá nemoc, orgán nebo část těla odpovídá určité proměně nebo také element.

Pomocí su – joku lze ovlivnit tok energie qi mezi vnitřními orgány.  Mé poradenství zahrnuje i dietologii, která je rovněž založena na „pěti proměnách“ a též na určitém druhu „psychohygieny“ vycházejícímu z jógových relaxací a meditací.