Úvodní stránka » Thajská jógová nasáž

Thajská jógová masáž

Thajská jógová masáž: protažení a relaxace těla, měkké techniky kloubů a páteře, napravení krční páteře, kyčlí, ramenou, odstraňování bolestí kloubů a svalů                                                                          

cena: 90 min ..... 600 Kč

Thajská masáž je velmi specifická, protože v kulturním prostředí Thajského království se spojovali vlivy Indie a Číny. Ájurvéda a tradiční čínská medicína se spojily do velmi originálního systému, který rozvíjeli královští lékaři, ale také lidoví léčitelé a mistři bojových umění. 

Tato masáž spojuje stlačování  marmanových (akupunkturních) bodů na tzv. „sénách“, což jsou energetické dráhy a protahování těla v pozicích vycházejících z jógy. Léčivé účinky pak vycházejí ze spojení  tohoto aktivního uvolňování kloubů a páteře a tlaku na body. Ovlivňuje se tak krevní oběh, buňky celého relaxovaného těla dostávají příval živin a kyslíku, posiluje se imunita. I naše mysl je pak uvolněná a klidná.                                                                                                                                                           

Masíruje se v pohodlném oblečení. Obvykle se masáž provádí od nohou nahoru k hlavě. Thajci jsou toho názoru, že se má postupovat od matky Země k otci Vesmíru.